Упис у 2023/24

ПЛАН УПИСА ЗА ШK. 2023/2024.

СМЈЕР СТЕПЕН БР. УЧЕНИКА ОДЈЕЉЕЊА
1 ОПШТИ СМЈЕР IV 32 2
2 ДРУШТВЕНО-ЈЕЗИЧКИ СМЈЕР IV 16 1
3 РАЧУНАРСКО-ИНФОРМАТИЧКИ СМЈЕР IV 24 1
УКУПНО 72 4

УПИСНИ РОКОВИ

• Jунски рок, од 19. јуна до 30. јуна 2023. године.
  • Jулски рок, од 3. јула до 14. јула 2023. године.

ЈУНСКИ УПИСНИ РОК

Пријем докумената за упис ученика у средње четворогодишње школе почиње у понедељак, 19.6.2023. године, а завршава се у уторак, 20.6.2022. године, за ученике који имају 60 и више бодова.

Резултати уписа објављују се у четвртак, 22.6.2023. године, до 10 часова на огласној табли школе.

Пријем докумената за упис ученика у средње четворогодишње школе почиње у понедељак, 26.6.2023. године, а завршава се у сриједу, 28.6.2023. године, за ученике који имају мање од 60 бодова.Резултати уписа објављују се у петак, 30.6.2023. године, до 10 часова на огласној табли школе.

ЈУЛСКИ УПИСНИ РОК

Пријем докумената за упис ученика у средње четворогодишње школе и средње трогодишње школе у јулском уписном року почиње у понедељак, 3.7.2023. године, а завршава се у сриједу, 5.7.2023. године.

Резултати уписа објављују се у петак, 7.7.2023. године, до 10 часова на огласној табли школе.

Од понедељка, 10.7.2023. године, до петка 14.7.2023. године, кандидати који нису задовољили услове конкурса за жељено занимање уписују се у школе, односно у смјерове у гимназијама, струке и занимања у средњим техничким и средњим стручним школама гдје има слободног мјеста.

Вредновање успјеха
  • VI разреду просјечна (средња) оцјена општег успјеха помножи се са два
  • VII разреду просјечна (средња) оцјена општег успјеха помножи се са два
  • VIII разреду просјечна (средња) оцјена општег успјеха помножи се са три
  • IX разреду просјечна (средња) оцјена општег успјеха помножи се са три
На основу општег успјеха кандидат може да оствари највише 50 бодова.

Вредновање посебног успјеха у основној школи врши се из пет предмета значајних за струку, занимање, смјер и одсјек на сљедећи начин:

• VIII разреду просјечна (средња) оцјена из пет предмета помножи се са два
  • IX разреду просјечна (средња) оцјена из пет предмета помножи се са два.
По овом основу кандидат може да оствари највише 20 бодова.
По основу оба критеријума кандидат може освојити максимално 70 бодова.

ПРЕДМЕТИ ИЗ ОСМОГ И ДЕВЕТОГ РАЗРЕДА ОСНОВНЕ ШКОЛЕ КОЈИ СЕ ПОСЕБНО БОДУЈУ ЗА УПИС
# Струка Предмети који се посебно бодују План и програм
1 Гимназија-општи смјер Српски језик, страни језик, математика, физика и хемија. Линк
2 Гимназија-друштвено-језички смјер Српски језик, страни језик, математика, историја и информатика. Линк