СВЕТОСАВСКА ПРИРЕДБА

У нашој школи је 24.01.2019. одржана традиционална Светосавска приредба у којој су учествовали чланови школских секција.
Директорица Гимназије Весна Крунић истакла је да у свим школама треба да се организују свечаности поводом школске славе Светог Саве, јер је он доприњео да наше школе и учење буду данас вриједни дивљења.
Она је навела да се сваке године ученици сами пријаве за учешће у Светосавској приредби, те да је овогодишње обиљежавање празника Светог Саве посебно је се обиљежава 800 година од добијања аутокефалности Српске православне цркве.
У програму Светосавске приредбе, као клавирска пратња гимназијског хора, учествовала је ученица другог разреда Гимназије Сара Илић, која је истакла да ученици у овој школи посвећују значајну пажњу и уче о Светом Сави и свему што је он учинио за српски народ, цркву и школство.
Ученица првог разреда Габријела Цвијић каже да се као члан рецитаторске секције пријавила да учествује у Светосавској приредби, на којој је рецитовала стихове Алексе Шантића, те да се нада да ће ова приредба сваке године бити све квалитетнија.