Недјеља сјећања на жртве злочина у Другом свјетском рату од 19. до 25. априла

Недјеља сјећања на жртве злочина у Другом свјетском рату од 19. до 25. априла је прилика да се на много начина кроз наставу, корелацијом наставних садржаја и литературом из школске библиотеке, ђацима приближи значај културе сјећања. „Младост, која управо стасава неоптерећена властитим жалосним искуствима и заблудама претходних нараштаја, свеједно треба на вријеме сазнати истину о судбини својих предака. То је много мање њена обавеза, а много више њено право, које јој се не може одузети.“ (из поговора Злочини у логору Јасеновац, Горан Бабић, Београд 2016.)

У том смислу вам предлажемо књиге на кориштење, које постоје у гимназијској библиотеци:

Посебну вриједност може имати истраживачки рад наших ученика. Много породица у нашем крају чува тужне историјске приче које могу бити записане и остављене у библиотеци као историјска грађа нашег завичаја.