Милица Сладаковић из Градишке на Европској олимпијади из физике

Четворо средњошколаца из Републике Српске, међу којима је и ученица Гимназије Градишка Милица Сладаковић, чланови су екипе која ће представљати БиХ на четвртој Европској олимпијади из физике, која се ове године одржава у Румунији. За такмичење у Румунији, осим Милице, квалификовали су се Сергеј Крчмар и Марко Вучић ученици Гимназије Бањалука, ученик Гимназије Источна Илиџа Јован Потребић и Сара-Медина Шеховић из Колеџа ”Ричмонд парк” из Федерације БиХ. Милош Спасојевић, професор физике у Гимназији Источна Илиџа, изразио је задовољство чињеницом да су у овогодишњем тиму, који представља БиХ на четвртој Европској олимпијади из физике, четири ученика из Републике Српске и један из Федерације БиХ. Четврта Европска олимпијада из физике биће одржана од 2. до 6. јуна у граду Сату Маре у Румунији. Домаћин олимпијаде је Универзитет у Букурешту, те локалне градске власти.