Анђела Марчетић освојила треће мјесто на конкурсу „Наши хероји у отклањању опасности од мина-деминери“

Представници Црвеног крста Градишка данас су уручили награду Анђели Марчетић, ученици четвртог разреда градишке Гимназије која је освојила треће мјесто на конкурсу Црвеног крста Републике Српске под називом „Наши хероји у отклањању опасности од мина-деминери“ који је организован поводом „Неђеље упозоравања на опасности од мина“. Марчетићева је истакла да је и раније учествовала на овом конкурсу и освајала награде и да је изненађена што је њен рад стигао до републичког такмичења. „Тема је била у вези живота деминера, колико је велика њихова пожртвованост и посвећеност раду, колико времена и труда улажу. Мој циљ је био да кроз своје ђело на емотивнинији начин подсјетим на њихов рад“, навела је Марчетићева. Професорица биологије у Гимназији и активиста Црвеног крста Милена Шмитран, рекла је да ученици Гимназије редовно учествују на овом конкурсу и да је ове године седам ученика од првог до четвртог разреда послало своје радове. „Ми смо веома задовољни са Анђелиним успјехом чији је рад отишао даље. Она је добро, марљиво дијете и одличан ученик“, навела је Шмитран и додала да кроз рад секције настоје ученицима да приближе активности Црвеног крста. Директорица Гимназије, Снежана Кочић рекла је да им је изузетна част што имају пажљиве и осјећајне ученике који мисле о другима. „Анђела је урадила емотиван литерарни рад и писала о тешкој категорији људи који се баве деминирањем мина које су остале након рата на нашим просторима“, навела је Кочићева и додала да је такво једно зрело размишљање вриједно сваке пажње. Секретар Црвеног крста Градишка, Борко Девић рекао је да су Анђели уручили поклон и диплому за њен постигнути успјех. Он је подсјетио да Црвени крст Републике Српске „Неђељу упозоравања на опасности од мина“ спроводи сваке године од 8. до 15. децембра и расписује конкурс за израду ликовних и литерарних радова за ђецу у основним и средњим школама. „Циљ је да се кроз овакве активности скрене пажња на опасности од мина, због минских поља на подручју Републике Српске и БиХ“, рекао је Девић. Он је нагласио да имају изузетно добру сарадњу са свим основним и средњим школама у Градишци и да ученици Гимназије освајају награде на различитим конкурсима Црвеног крста.