BaLMUN

Ученици Гимназије учествовали на четвородневној конференцији Балмун у Бањалуци! Тијана Ђукић, Валентина Јуришић, Момчило Павловић и Тибор Ђаковић били су наши овогодишњи представници на конференцији за коју их је припремала професорица Тања Тадић. БаЛМУН је међународна конференција модела УН чији је главни циљ едукација младих о актуелним дешавањима и темама у међународним односима и дипломатији. То је својеврсна симулација сједнице Генералне скупштине УН. Ове године учествовало је преко 300 средњошколаца из 11 земаља: БиХ, Србије, Словеније, Хрватске, Црне Горе, Македоније, Румуније, САД-а, Ирака, Мађарске и Мексика. Ово је седма конференција по реду, а наша школа је учествовала сваке године.