Легат књига професорице Дивне Вукашиновић

Легат књига професорице Дивне Вукашиновић у Гимназији! У библиотечки фонд Гимназије уврштено је преко 800 књига које су биле дио приватне библиотеке Дивне Вукашиновић. Већину књига чине класици наше и свјетске књижевности, бројна значајна дјела из науке о књижевности, историографска дјела, енциклопедије и друге вриједне књиге. Професорица Дивна предавала је српски (некад српскохрватски) језик и књижевност и провела скоро цијели радни вијек у нашој школи, све до пензионисања, 1997. Била је врстан професор и познавалац књижевности, и као таква оставила је траг на бројне генерације ученика. Нарочито лијепу успомену имала је на сарадњу са Слободанком Гајић (тренутно помоћник директора) са којом је једно вријеме радила у школској библиотеци. То сјећање било је подстицај њеном брату, Миловану Ђорђевићу, да легат уступи Гимназији након њене смрти, и на томе смо веома захвални.